Egge

Egge Viikingite külas talvises muinaslaagris, 2012

Egge Edussaar-Harak on meie kõrgelt haritud metalli- ja nahakunstnik (esimene EKAs, teine TKKs), kes on viimasel ajal nakatunud ka tekstiilipisikuga. Pole siin ilmas vist asja, mida Egge ei oskaks või selgeks ei saaks. Hetkel teenib Egge leiba kunstiku-kujundajana.

Nagu Liiwi ja Susa, nii on Eggegi olnud algusest peale avalike töötubade läbiviimisel abikäeks, kuid teistega oma oskusi jagama polnud see rõõmsameelne ja andekas osavkäsi kade varemgi.

Egge suudab õpetada nii nõel- kui kõlatehnikat, õmblemist, nahast esemete valmistamist (erinevad kotid, muistsed jalanõud, noatuped jne), köitmist, metallitööd (ehted, noad jmt) kui ka kindlasti veel muud põnevat.

***

Egge Edussaar-Harak is our highly educated metalsmith and leatherworker. She graduated Estonian Academy of Arts with a bachelor degree on Jewellery and Blacksmithing and Tartu Art College with a degree in Leather Design. In recent years she has also been infected with textile-bug. She has become at as yarn-crazy as Elo and Liiwi and Susa — “who has more yarn” is still an on-going friendly competition. But the simple fact is that Egge seems to obtain every new skill with amazing speed and dexterity.

Egge has been a vital part of workshops since the beginning.

Egge can teach a variety of techniques: leathercraft (leather bags and pouches, ancient footwear, knife sheaths), metalcraft (jewellery, knives, wax carving etc), book binding, sewing, tablet weaving and nalbinding.

Vaata Egge töid siit! Look at Egge’s works here!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s