2013

Juuni

16. juuni 2013“Matk läbi ajaloo” Jägala linnamäel. Agelinde liige Kaspar sõitis sinna koos meie sõbra Vanakaru ning Indrek Jetsiga klubist Rotelevik.

15. juuni 2013 — Pastla ja nahast käepaela töötuba Kassiaru perepäevadel. Kassiaru talust on kujunemas meie pikaajalisem koostööpartner, sest juba teist aastat olime kutsutud nende perepäevi sisustama. Kahe järgmise aasta plaanid on ka juba paigas :).  Kohapeal käisid seekord Egge ja Elo. Kokku valmis 7 pastlapaari, 12 käepaela ja 2 võtmehoidjat. Väga hea saavutus! Eriti arvestades, et pastlategijate piirarvuks olimegi seekord ca 8 inimest seadnud. Õpilased olid, nagu enamasti, inspireerivad ja kojusõit möödus meil juba väga ülevas meeleolus.

Mai

4. mai 2013 — Teeme Ära talgud Kiruvere muinaslaagris. Kohal käisid: Elo, Kaspar, Lemmu, Liiwi ja Susa. Saime Agelinde laagriplatsi tublisti uhkemaks tehtud ning ühtlasi kasulikud olla.  Saime järjekordse aukirja :). Liiwi ja Susa tehtud pilte saab vaadata Agelinde näoraamatu lehelt fotode alt.

Märts

Millalgi selle kuu jooksul tegi Kaspar individuaalselt kaks töötuba:

1) õpetas Tarvastu gümnaasiumi õpilasi 2. generatsiooni boffermõõka valmistama  — töötuba oliväga pikk, viis-kuus tundi, aga sellise mõõga tegemise puhul ongi see tavaline aeg, millega peab arvestama; samas oli aga Tarvastu laste näol tegu vägagi asjalikke noortega,  kes ajalooõpetaja Aive Kaldra juhtimise all osalevad ajaloolistel larpidel, meisterdavad endale ise varustust ning kaasavad ka nooremaid lapsi (meie sügav kummardus nii õpilastele kui õpetajale!) ;

2) aitas mittetulundusühingul Jahtklubi Merikotkas laste koolivaheaega sisustada, õpetades lapsi vahast mudeleid nikerdama — seegi koostöö oli väga edukas, lapsed olid lõpuks valatud ehetega väga rahul.

22.-24. märts 2013 — Agelinde liikmed läksid seekord appi Vanakaruvalukojale, aidates valukoda esindada messil Motoexotika 2013. Saime tutvustada valukoja toodangut ja tegevust ning suurematele huvilistele rääkida ka taaskehastamisest ja muinaskäsitööst.

8. märts 2013 — Lemmu sünnipäev, jälle üks hea kokkutulemise päev.

Veebruar

22.-24. veebruar 2013 — Saula viikingite talvelaager Viikingite külas. Kohal käis Agelinde liige Kaspar ja sõber Vanakaru.

18. veebruar 2013  — Elo sünnipäev, järjekordne põhjus agelindudele ja sõpradele kokku lennata.

9.-10. veebruar 2012 — Elo ja Kaspar võõrustasid võimalikke koostööpartnereid Taanist ja Leedust. Kohtumas käisid ka Susa ja Lemmu ning külalised said tutvuda ka Vanakaruvalukoja ruumidega ning teha endale Kaspari ja Vanakaru juhendamisel ehteid. Viimistlesime projektiplaane ning meie hea sõber arheoloog Ragnar Saage tutvustas külalistele ka Tartu Ülikooli arheoloogia osakonda, pooleliolevaid uurimusi ning fonde. Lisaks külastasime ka Tartu Mänguasjamuuseumit.

Jaanuar

5. jaanuar 2013 — Susa sünnipäev, mis andis agelindudele taaskord põhjust kokku tulla.