Agelinde sai üheaastaseks

Agelinnud agarasti tordiküünlaid puhumas, 20.11.2012

Täpselt nädal aega tagasi, 17. novembril möödus MTÜ Agelinde sünnist üks aasta. November on päris mitmete sündidega õnnistatud kuu, seega otsustasime hea söögiga tähistada ka kahe Agelinde sõbra — Liiwi ja Vanakaru — sünnipäeva.

Et kõik süüdlased saaksid kohale tulla, otsustasime tähistamise nihutada paar päeva edasi. Elo valmistas ahjus maitsva seaprae, Susa keelt alla viiva seenesalati, kardulad ja kaks imemaitsvat kooki. Sattus teine hoogu: kui šokolaadikook juba ahjus küpses, tuli Susale keset ööd pähe, et aga keldris on ju paras hunnik õunu, tuleb teised rutturuttu ära kasutada, enne kui riknema asuvad. Vanakaru tõi omalt poolt mõdu, mis taaskehastajate seltsis alati sära silmi toov märjuke. Nii kaunisti läikis see kuldne vedelik pisikestes rohelistes peekrites! Liiwi tõi aga agelindudele pisikese jogurtitordi, millele panime 5 küünalt. Ei osanud meie arvata, et Liiwi meile trikiküünlad tõi! Ega agelinnud ja Karu muidugi Liiwile võlgu ei jäänud — tal sõna otses mõttes jalad nõtkusid, kui meiepoolse ühise sünnakingi kätte sai.

Puhumisaktivistid Elo ja Susa

Muudkui puhusime ja puhusime, aga süttisid sunnikud uuesti põlema. Tuba täitus vaikselt vinguga, aga me ei jätnud vapraid kustutamiskatsetusi. Lõpuks õnnestus kahel Agelinde pealikul — Elol ja Susal — küünlad nii kauaks kustu saada, kuni kraanikausini jooksime. Üks eriti vapper küünal üritas kraanikausi kohal veel uuele elule ärgata, aga puhumisaktivistid olid kohe kõrval.

Väga uhke ja hea tunne oli üheaastaseks saada. Nagu Susa pidukõnes ütles, on olnud ilusaid hetki ja saavutusi, on olnud natuke ka raskusi, aga kokkuvõttes on tunne hea — Agelinde oli sündi väärt ja on end tõestanud. Vahepeal me rabame, vahepeal puhkame. Praegu, kuni aasta lõpuni, on rohkem puhkeaeg.

Rubriigid: Uudised = News. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s