Käsitööpäevad Pokumaal 11.-12. august 2012

Tulevat nädalavahetust Pokumaal iseloomustab kolm märksõna: toht, nõeltehnika ja vahanikerdamine. Tule uudistama ja kätt proovima!

Vahast toorik metallist tulemuseks! Osaleja Maigi Sultsi nikerdatud sõrmus ja 12-aastase Anette-Marie Sultsi tehtud jänkuripats, 11. märts 2012

11. augustil kell 11 õpetab Palupera Käsitöökoja rahvas kasetohust punumist. Iga osaleja saab minikorvikese koju kaasa! Kestab 4 tundi, osalustasu 5 €.

12. augustil on kavas kaks töötuba: messingehte vahatooriku nikerdamine ja nõeltehnika.

VAHANIKERDAMINE

Algus kl 11, kestab 4 tundi, osalustasu kõigest (!) 5 €. Juhendab  Kaarel-Kaspar Säre.

NB! Töötuba sobib ka lastele alates 10. eluaastast.

Tulemus: Messingist ripats, kõrvarõngas, sõrmus või muu edev metallehe. Osaleja nikerdab skalpelliga eseme vahast välja ning see valatakse talle hiljem Vanakaruvalukojas ära. Sõrmust teha soovijatel palume eelnevalt märku anda, siis teame sobivat vaha kaasa võtta. Kõrvarõnga tegijatel palume arvestada, et tuleb teha kas kaks vahatoorikut või rääkida läbi koopia tegemise osas. Vaata siit postitusest galeriid töötubades tehtud töödest ja tööprotsessist!

Kaasa pole vaja võtta midagi peale eseme kavandi: vajadusel aitame selle teha kohapeal. Eseme läbimõõt ei tohiks olla üle 5 sentimeetri.

Vahanikerdamine sobib inimestele, keda huvitab metallehistöö ja metalli valamine ning kellele meeldib nikerdada. Omandatud oskus pole kindlasti ühekordse väärtusega. Kui tegevus meeldima hakkab, siis saab juhendajatega ka edaspidi suhelda, juhtnööre-õpetusi küsida ning kodus nikerdamist katsetada. Valada on võimalik lasta valukojas.

Meie töötoas osalenud Marju Avaldi tehtud nõelkindad.

NÕELTEHNIKA

Algus kl 15, kestab 4 tundi, osalustasu 2 . Juhendab Elo Kuuste.

Kas soovid endale hargnematuid kindaid või sokke, kuulikindlat kampsunit? Tule ja astu esimesed tibusammud nõeltehnika pistete maailmas!

Töötoas osaleja saab tutvuda muistse kudumis- ja heegeldamiseelse tehnikaga, mis eesti keeles kannab nõeltehnika nime (ingl k nalbinding). Selles tehnikas saab valmistada sokke, kindaid, mütse, mobiilikotte ja muud põnevat.

Ja vaja on ainult luust, sarvest, puust või metallist suurt nõela ja lõnga! Mugav, kaasaskantav käsitöö! (Marju Avaldi kinnaste tegemisprotsess)

Töötoas osalejale tutvustatakse üht lihtsamat pistet, mille loogika selgeks saamine aitab tal hiljem omandada ka teisi pisteid. Nõeltehnika töötoas ei saa kohe valmistada eset, sest võtete omandamine võtab aega. Muinasmehed on öelnud: “Alguses on neil seal mingi pusa ja siis järsku, oh imet, sokk!”

Nõeltehnika on universaalse tekke ja levikuga, seetõttu on sellel päris palju pisteid.

Kui Sul on huvi, tule kohale! Veel parem — registreeri eelnevalt kirjutades või helistades Airi Hallik-Konnulale: airi.hallik@gmail.com, tel 5206001.

Kiirete töötoa sisu puudutavate küsimuste korral on võimalik helistada Elo Kuustele telefonil 551 8048.

Käsitööpäevad toimuvad Urvaste Külade Seltsi projekti „Looduskunsti õpitoad Urvastes“ raames. Toetab Kohaliku Omaalgatuse Programm.

 

Rubriigid: metallehistöö, vahanikerdamine, sildid: , , , , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s