Vahva koolivaheajanädal koos Agelindega

Ahoi, kõik väikesed ja suured koolilapsed ning vanemad!

Tulge järgmine nädal Oskar Lutsu nimelisse Tartu Linnaraamatukokku! Agelinde sisustab seal vahvat vaheajanädalat. Õpetame lasteosakonnas nii põhikoolilastele kui gümnasistidele igasuguseid põnevaid asju ning seda vaid materjali hinna eest.

Töötuppa on osalema oodatud nii koolivaheaega veetvad lapsed ja noored kui ka nende vanemad, õed-vennad või teised pereliikmed-sõbrad.

Kõik vaheajanädala töötoad algavad kell kaks päeval!

Mida siis õppida saab?

Kaspari tehtud ja valatud haamriripats

19. märtsil ehk esmaspäeval saab nikerdada endale vahast vahvat ripatsit, kujukest või muud põnevat. Tulla võivad kõik, kes endale näppu ei lõika või näppulõikamist ei karda. See valatakse Vanakaruvalukojas ära ning iga osaleja saab endale hiljem ilusa läikiva ehte. Osalustasu 10 eurot sisaldab ainult materjali, valamise ja viimistlemise kulusid.

20. märtsil ehk teisipäeval on raamatukokku oodatud kõik verejanulised poisid ja tüdrukud — teisipäev on boffer- ehk pehmikmõõga meisterdamise päev. Kogenud rollimängija Kaarel-Kaspar Säre ehk Noorkaru ehk Azrael õpetab, kuidas teha 1. generatsiooni boffermõõka, millega kohe vaenlasi materdama asuda. Jõukohane ka väikesematele lastele, kui neil on täiskasvanu kaasas (kuni 7-aastased vajavad abi). Tule töötuppa, tutvu Kaspariga ja võib-olla kunagi õpetab ta Sulle juba päris mõõga või noa tegemist! Osalustasu 3 eurot on ainult materjali hind.

Muinasaegne ristripats, Vanakaru tehtud

21. märtsil ehk kolmapäeval saab teha endale viikingi- ja fantaasiaripatseid. Kaarel-Kaspar teeb valmis mõned lahedad toorikud. Iga väike ja natuke suurem osaleja peab valima-kujundama laheda mustri ja selle toorikule peale taguma. Sobib lastele, kel on juba natuke käterammu ja silmatäpsust. Kui on olemas kartmatu lapsevanem, kes julgeb mustrirauda kinni hoida sellal, kui nende järglane seda haamriga sihib, siis on sobiv ka noorematele. Osalustasu 4 eurot on ainult materjali hind.

Kinninööritav kotike

22. märtsil ehk neljapäeval on võimalus teha endale vahva vööl või kaelas kantav nahast kotike. Osaleja saab valida välja mustri, õppida, kuidas seda naha peale kanda ning seejärel kotikese valmis õmmelda. Jõukohane neile, kes oskavad juba nõela käes hoida ja kelle kätte võib naasklit usaldada. Vägagi sobiv noortele, keda huvitab nahakunst ja kes tahaksid seda edaspidi ka juurde õppida. Osalustasu 5 eurot on ainult materjali hind.

Egge tehtud paelad

23. märtsil ehk reedel saab raamatukogus teha kõlatehnikas käepaela. See on imeilihtne ja väga ilus! Iga osaleja saab koju minna kauni rombimustrilise paelaga, mis sõbrad kadedusest roheliseks ajab. Läinudsuvises noortelaagris kudusid selliseid paelu isegi poisid! Osalustasu 2 eurot on materjali hind.

Kui tahate osaleda, siis helistage või kirjutage Ädu Neemrele (7 361 390, adu.neemre[ätt]luts.ee) või Elo Kuustele (551 8048, elo.kuuste[ätt]gmail.com). Võib ka niisama kohale tulla, aga hea oleks, kui me teaksime umbes, kui palju huvilisi on oodata!;)

Rubriigid: boffer, kõlatehnika, metallehistöö, nahk, töötoad, Uudised = News, vahanikerdamine, sildid: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to Vahva koolivaheajanädal koos Agelindega

  1. Pingback: Ülevaade veebruarist praeguseni. Pilte, tegemisi, muljeid. | Agelinde

  2. Pingback: Agelinde

  3. Pingback: Nahast vöökotikese töötuba 18. märtsil | Agelinde

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s